استعلام مدرک تحصیلی دیپلم

استعلام مدرک تحصیلی دیپلم (نمونه استعلام مدرک دانشگاهی)

بخش مهمی از یافتن شغل در ایران این است که مطمئن شوید مدرک شما در ایران  به رسمیت شناخته شده است و یا قابل استعلام باشد. در واقع، اکثر کارفرمایان این را از شما می پرسند، به خصوص اگر در یک موقعیت تخصصی هستید که به دانش تخصصی نیاز دارید؛ بنابراین بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید نمونه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم را برای کارفرمایان و یا شرکت های دیگر به نمایش بگذارید؟ و یا چگونه می توان استعلام مدرک تحصیلی آمورش و پرورش را گرفت؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال های خود برسید.

نمونه استعلام مدرک دیپلم

اگر مدرکی مرتبط با یک حرفه تنظیم شده باشد، به رسمیت شناخته شدن دیپلم شما از اهمیت بیشتری برخوردار است. از نظر فنی، هر کسی می تواند نانوا باشد. اما دکتر؟ اگر مدرک تحصیلی شما با استانداردهای بالایی را که پزشکان ایران برای آن سالها آموزش می بینند مطابقت نداشته باشد، نمی توانید به عنوان یک پزشک کار کنید. همین امر در مورد وکلا و سایر مشاغلی که دارای مجوز یا عنوان ثبت شده خاص هستند نیز صدق می کند.

مشاغل محافظت شده در ایران که نیاز به نمونه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم دارند عبارتند از:

 • دندانپزشکان
 • دامپزشکان
 • داروسازان
 • پرستاران
 • ماماها
 • معماران
 • وکلا

چگونه می توانم استعلام مدرک دیپلم داشته باشم؟

به طور کلی، 3 بخش اصلی در فرآیند شناسایی وجود دارد. بیا یک نگاهی بیندازیم.

 • آماده سازی
 • برنامه
 • نتیجه

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به یک سایت استعلام مراجعه کنید. این به شما می گوید که آیا حرفه شما نیاز به شناسایی دارد یا خیر و اگر نیاز به شناسایی دارد، یک حرفه تنظیم شده است. همچنین اطلاعات تماس مرجع مسئول تشخیص دیپلم خود و همچنین مرکز مشاوره تشخیص دیپلم را خواهید یافت.

نمونه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم

کاربرد نمونه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم

وقتی آماده شدید، درخواست استعلام مدرک دیپلم خود را به مرجعی که به شما اختصاص داده شده است  ارسال می کنید. مدارک زیر همیشه مورد نیاز است:

 • فرم درخواست شما
 • مدرک هویتی معتبر
 • مدارک صلاحیت حرفه ای شما، ترجیحاً مدرک اصلی شما.
 • شواهد و مستندات محتوای واقعی و طول مدرک شما.

این احتمال وجود دارد که اسناد اضافی برای ارائه داشته باشید. احتمالاً در طول مشاوره خود متوجه این موضوع خواهید شد. اگر برخی از اسناد گم شده و یا غیرقابل بازیابی است، ممکن است بتوانید با ارسال نمونه کار، بحث در مورد موضوع حرفه ای یا اجرای یک دوره آزمایشی در یک شرکت جبران کنید.

اگر مدرک من به رسمیت شناخته نشد چه؟

اگر دیپلم شما به استعلام نشود، به احتمال زیاد به این معنی است که استانداردهایی که برای مدرک خود رعایت کرده اید، شرایط معادل آن حرفه در ایران را برآورده نمی کند. برای اکثر حرفه ها، این نباید مشکلی باشد؛ زیرا می توانید از تجربه کاری خود در خارج از کشور استفاده کنید تا ثابت کنید که مهارت های لازم برای انجام کار خود را دارید. یا، اگر این کار را نکنید، می‌توانید روی آموزش‌های بیشتر سرمایه‌گذاری کنید تا دانش و مهارت‌های خود را افزایش دهید تا الزامات تعیین‌شده توسط مقامات ایرانی را برآورده کنید.

نمونه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم

برای استعلام مدرک دانشگاه آزاد کلیک کنید.

نتیجه گیری

همان طور که گفته شد استعلام آنلاین مدرک دانشگاهی امری مهم برای ایجاد شغل و یا استخدام در یک شرکت معتبر می باشد. شما با به نمایش گذاشتن نمونه استعلام مدرک تحصیلی دیپلم خود، می توانید به راحتی اعتبار خود را هر حرفه ای که می خواهید اشتغال زایی کنید افزایش دهید. امیدوارم که مطالب خوب و مفیدی را توانسته باشیم در اختیار شما قرار دهیم. در صورت رضایت از ما، می توانید ما را در قسمت نظرات، انتقاد یا تشویق کنید. از صبوری و بردباری شما سپاس گذاریم.

سوالات متداول

استعلام مدرک دیپلم چه کاربردی دارد؟

شما با داشتن استعلام مدرک خود می توانید به راحتی در هر شرکتی که می خواهید استخدام شوید و معتبر بودن مدرک خود را ثابت کنید.

برای دریافت استعلام مدرک تحصیلی دیپلم چه مدارکی لازم است؟

فرم درخواست شما و مدرک هویتی معتبر

منبع: satisfieddegree